Angajari

Economist/Contabil

Part-time (4 ore/zi)

Asteptam CV-ul tau pana in data de 14 august 2015 la urmatoarea adresa de e-mail: officezns@yahoo.ro

Cerintele postului:

– Studii superioare economice finalizate (avantaj Factulatea de finante-contabilitate);
– Experienta minima de 3 ani in domeniu financiar-contabil;
– Cunoasterea legislatiei fiscale nationale;
– Cunoasterea foarte buna a pachetului Microsoft Office;
– Spirit analitic, pragmatism, orientare spre detalii;
– Bine organizat si orientat in atingerea rezultatelor;
– Capacitate de comunicare si relationare foarte bune
– Cunoasterea programului SAGA constituie un avantaj;

Responsabilitatile postului:

– Inregistrarea in contabilitate a tuturor documentelor primare pentru clientii societatii (clienti, furnizori, casa, banca, deconturi, etc);
– Inregistrarea in contabilitate a obiectelor de inventar si mijloacelor fixe si intocmirea fiselor mijloacelor fixe;
– Intocmirea, verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari si a Deconturilor de TVA;
– Intocmirea registrului de casa;
– Intocmirea statelor de salarii si a declaratiilor aferente;
– Intocmirea tuturor declaratiilor necesare catre administratia locala si fiscala;
– Intocmirea si transmiterea ordinelor de plata pentru efectuarea platii contributiilor sociale si impozitelor datorate;
– Intocmirea balantei contabile;
– Intocmirea periodica de rapoarte si analize conform cerintelor clientilor sau cerintelor interne;
– Documentarea permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si al fiscalitatii;
– Intocmire documente de angajare (contracte individuale de munca, acte aditionale, adeverinte, etc.);
– Alte sarcini conexe in domeniul de activitate.

Oferim:

– salariul in functie de implicare si performante individuale;
– formare profesionala in cadrul societatii;
– oportunitati de promovare in cadrul societatii;
– un loc de munca sigur intr-un ambient placut.